Tehtaanedustajat Suomessa

Alueellinen edustajamme on aina lähellä asiakastamme.

Ammattitaitoinen myyntihenkilöstömme kautta Suomen tuntee paikallisen asiakkaan tarpeet ja asiantuntemuksellaan etsii sinulle parhaat ratkaisut.

Solmaster palvelee laatutuotteilla ja nopeilla toimitusajoilla. Ollaan yhteydessä!

Etelä-Suomi

Päijät-Häme

Seppo Keltanen

Lahti, Kouvola
Teollisuuskemikaalit
040 820 4817
seppo.keltanen@solmaster.fi

Tony Areva

Lahti
Pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 828 9966
tony.areva@solmaster.fi

Uusimaa

Rami Lampinen

Helsinki, Itäinen Uusimaa
Teollisuuskemikaalit
040 531 6084
rami.lampinen@solmaster.fi

Jukka Ravantti

Helsinki, Itä-Uusimaa
Pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 820 4937
jukka.ravantti@solmaster.fi

Seppo Säiläkivi

Espoo-Hanko, Länsi-Uusimaa
Pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 820 5379
seppo.sailakivi@solmaster.fi

Jouko Luukkonen

Kanta-Häme ja Länsi-Uusimaa
Teollisuuskemikaalit
040 181 9399
jouko.luukkonen@solmaster.fi

Itä-Suomi

Savo

Jorma Tuovinen

Kuopio
Teollisuuskemikaalit ja pinnoitteet

040 820 5618
jorma.tuovinen@solmaster.fi

Tatu Tuovinen

Kuopio
Jälleenmyynti
040 820 6534
tatu.tuovinen@solmaster.fi

Keski-Suomi

Matias Hyttinen

Jyväskylä
Teollisuuskemikaalit, pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 820 6692
matias.hyttinen@solmaster.fi

Etelä-Karjala

Jari Peltola

Lappeenranta
Teollisuuskemikaalit, pinnoitteet ja jälleenmyynti

040 820 6634
jari.peltola@solmaster.fi

Pohjois-Karjala

Panu Kinnunen

Joensuu
Teollisuuskemikaalit, pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 820 6626
panu.kinnunen@solmaster.fi

Kymenlaakso

Seppo Keltanen

Lahti, Kouvola
Teollisuuskemikaalit
040 820 4817
seppo.keltanen@solmaster.fi

Jari Peltola

Lappeenranta
Teollisuuskemikaalit, pinnoitteet ja jälleenmyynti

040 820 6634
jari.peltola@solmaster.fi

Länsi-Suomi

Pirkanmaa

Markku Hatanpää

Ylöjärvi, Parkano

Teollisuuskemikaalit, pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 820 6978
markku.hatanpaa@solmaster.fi

Osmo Ahola

Tampere, Hämeenlinna

Pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 820 7418
osmo.ahola@solmaster.fi

Esko Tepponen

Tampere, Hämeenlinna

Teollisuuskemikaalit
040 820 7369
esko.tepponen@solmaster.fi

Satakunta

Raimo Kuusisto

Pori
Teollisuuskemikaalit, pinnoitteet ja jälleenmyynti

040 820 7420
raimo.kuusisto@solmaster.fi

Varsinais-Suomi

Pertti Kilpeläinen

Turku
Teollisuuskemikaalit, pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 820 7456
pertti.kilpelainen@solmaster.fi

Pohjois-Suomi

Lappi ja Pohjois-Pohjanmaa

Jarmo Puskala

Oulu
Teollisuuskemikaalit
040 820 7694
jarmo.puskala@solmaster.fi

Jarno Ollitervo

Oulu
Pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 820 8575
jarno.ollitervo@solmaster.fi

Kainuu

Jarno Ollitervo

Oulu
Pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 820 8575
jarno.ollitervo@solmaster.fi

Etelä-Pohjanmaa

Carl-Gustav Wigren

Vaasa
Teollisuuskemikaalit ja pinnoitteet
040 820 8529
c.g.wigren@solmaster.fi

Ari-Jukka Marttila

Seinäjoki
Teollisuuskemikaalit, pinnoitteet ja jälleenmyynti
040 820 7934
ari-jukka.marttila@solmaster.fi